Nieuws

18-05-2020

Interview Jeannette van Blitterswijk, ambassadeur Stichting Mijn Carrière

Jeannette van Blitterswijk spreekt als kersverse ambassadeur van Stichting Mijn Carrière met werkgevers uit de schilders- en onderhoudsbranche over duurzame inzetbaarheid.

Want dat is waar de stichting zich mee bezighoudt: het financieel ondersteunen van duurzame inzetbaarheid. Al houdt Jeannette het zelf liever kort en krachtig: ‘Ik ben ervan overtuigd dat de term duurzame inzetbaarheid veel werknemers niets zegt. Liever zeg ik tegen werkgevers: stop met al die mooie dure termen en wees duidelijk tegen je werknemer: “Wat wij willen is jou gewoon gezond en fit naar je pensioen toe brengen!’”

Ambassadeur voor Stichting Mijn Carrière? Natuurlijk!

Toen Jeannette gevraagd werd als ambassadeur voor Stichting Mijn Carrière, hoefde ze niet lang na te denken. Ze werkt inmiddels al dertig jaar in de bedrijfstak. Zo heeft ze eerst 14 jaar bij het vroegere Hoofdbedrijfschap Afbouw gewerkt en zich daarna zeven jaar voor cao-partijen ingezet om de winterwerkloosheid op te lossen. Ook heeft ze jarenlang als manager gewerkt voor een bedrijf in de bouw- en schildersbranche. De perfecte kandidaat dus voor Stichting Mijn Carrière. ‘Ik ken de bedrijfstak als geen ander en spreek de taal van de werkgevers én werknemers.’

Zoveel subsidie, bijna te mooi om waar te zijn

Wat ze zelf zo leuk vindt aan haar nieuwe functie? ‘Ik bel werkgevers en dan gaan de deuren gewoon open. Ik leg kort uit wat onze stichting is, dat er geld beschikbaar is voor subsidie voor opleidingen en wat de subsidie inhoudt. Werkgevers hebben dan zoiets van: “Is dit echt?!” Ik moet dan bijna lachen. Want ja, het is echt waar! En dat is gewoon heel leuk. Ik kom gewoon altijd iets leuks brengen. De stichting vergoedt voor werkgevers vijftig procent van de opleidingskosten en voor werknemers zelfs 100%.’

Subsidie aanvragen is heel eenvoudig

Het aanvragen van subsidie is onlangs vereenvoudigd en kan nu heel gemakkelijk via de site van Stichting Mijn Carrière, zo vertelt Jeannette. ‘Ik zou tegen werkgevers willen zeggen: kijk op de site. Heb je vragen? Bel mij!’ Werkgevers met wie Jeannette over de stichting heeft gesproken, zijn altijd razend enthousiast. ‘Werkgevers realiseren zich ook dat werknemers ouder worden en breder inzetbaar moeten zijn.’ Ze verwacht dat er komende winter veel opleidingen gevolgd gaan worden. ‘De eerste aanvragen komen nu echt binnen, vooral de veiligheidsopleidingen zijn erg in trek.’

Ontwikkeling belangrijk voor inzetbaarheid

De meeste werkgevers hebben meteen interesse in de stichting, maar soms komt het voor dat een werkgever terughoudend is. ‘Dan zegt een werkgever: “Als mijn werknemer een extra opleiding gaat doen, dan loopt hij daarna misschien weg!” Dat kan natuurlijk, maar dat kan áltijd’ zo legt ze uit. ‘Als een werknemer weg wil, dan gaat hij toch wel weg. Zo simpel is het. En als jij je mensen tot aan hun 67e aan het werk wil houden, dan moet je nadenken over hun inzetbaarheid. Zorg er dus voor dat ze geschoold blijven en ander werk binnen jouw bedrijf kunnen uitvoeren als dat nodig is.’

Ga met je werknemers aan de slag

Gelukkig realiseren de meeste werkgevers zich wel dat het voor werknemers belangrijk is om zich te blijven ontwikkelen. ‘Werken aan inzetbaarheid gaat niet vanzelf. Ik adviseer werkgevers dan ook altijd: ga nou met je werknemers aan de slag, ga met ze aan tafel en praat met elkaar. Kijk waar je werknemers behoefte aan hebben en vertel ze over onze stichting. Want werknemers moeten de subsidie uiteindelijk zelf aanvragen. Het is belangrijk dat werkgevers dat gesprek aangaan met werknemers.’

De toekomst van Stichting Mijn Carrière

Jeannette’s ideale toekomst voor Stichting Mijn Carrière? Daar hoeft ze niet lang over na te denken. ‘Ik hoop hier over vijf jaar geen werk meer te hebben, dat alle subsidie op is en dat dus heel veel werknemers opleidingen hebben gevolgd!’

Wil jij meer informatie over de Stichting en het aanvragen van subsidie? Bekijk dan deze informatie voor werkgevers op de website van Stichting Mijn Carrière.

We gebruiken cookies voor de werking van deze website, om functies voor social media te bieden en om ons websiteverkeer te analyseren.